CO ROBIŁY W PROJEKCIE KLASY CZWARTE

We wrześniu uczniowie wszystkich klas czwartych relaksowali się
w świecie tangramowych układanek. Ćwiczyli swoją spostrzegawczość, logiczne myślenie, koncentrację i wyobraźnię. Z tanów klasycznego tangramu układali różne rzeczy według własnego pomysłu np.: zwierzę, roślinę, budowlę, cyfrę, pierwszą literę swojego imienia. Układali również tangram na podstawie gotowego wzoru.

W październiku klasy czwarte ponownie odwiedziły krainę tangramów by tym razem relaksować się przygotowując w grupach historyjki tangramowe. Wykorzystując różne pomysły i uruchamiając swoją wyobraźnię uczniowie układali z tangramów postacie, budynki, zwierzęta łącząc całość w jeden wątek tematyczny. Można było pokolorować niektóre elementy lub uzupełnić tło.

W listopadzie każdy czwartoklasista miał szansę wzięcia udziału w rodzinnym konkursie na wykonanie tangramowej historyjki w formie komiksu lub albumu.

Udział w projekcie był świetną zabawą, która pomoże uczniom w nauce geometrii.